Advert

Torba tasarı' kabul edildi Asgari Ücretin Altında Maaş Alınmayacak

TBMM Genel Kurulunda, kamuoyunda "torba tasarı" olarak bilinen Bazı Vergi Kanunları ile Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı kabul edildi.

Torba tasarı' kabul edildi Asgari Ücretin Altında Maaş Alınmayacak

TBMM Genel Kurulunda, kamuoyunda "torba tasarı" olarak  bilinen Bazı Vergi Kanunları ile Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına  Dair Kanun Tasarısı kabul edildi. 

Asgari ücretin altında maaş almayacak

Yasayla, çalışanların ücretlerinin 2017 yılı eylül, ekim, kasım ve  aralık aylarında bin 404 liranın (net asgari ücret) altına düşmesi nedeniyle  ücretlerinde meydana gelen azalışı telafi etmek amacıyla Gelir Vergisi Kanunu'na  geçici madde eklendi.

Buna göre, gerek bekar ve çocuksuz asgari ücretliye, gerekse net  ücreti bin 404 liranın altına düşecek ücretlilere, elde edecekleri net ücretleri  bin 404 lirayı tamamlayacak şekilde ilave asgari geçim indirimi sağlanacak.

 

asgari ücret-işçi vergi düşümü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
mehmet     2017-12-01 bende devlete çalışıyorum 1404 maaşın yüzde 27 alıyorum asgari icrete alıyorum sonuçta ama vergi kesitisi yapılıyor
Zejeriya gokalp     0000-00-00 Ben devlet dairesinde guvenlik gorevlisiyim askeri ucretten biraz fazla aliyoruz nedeni ise yemek ve uol parasi almamamiz bu yasa bizim icide gecerlimi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Özel Güvenlik Yasası'nın Yasalaşması Lazım Dedi
istanbul rize evden eve nakliyat