Advert

Tekirdağ ÖZ-İŞ Sendikası Olarak Taşerona Kadro Tek Talebimizdir

Özel güvenlik hizmeti yapılan işin niteliği gereği pek çok tehlikeyi içinde barındırmaktadır. Bunların başında “can güvenliği riski’’ gelmektedir. Gerçekten günün her saati, her alanda görev yaptığını gördüğümüz özel güvenlik görevlileri başta darp olmak üzere, hayatlarını kaybetmelerine neden olabilecek pek çok müdahale ile karşı karşıya kalabilmekte, ancak bu durumlarda gerekli desteği alamamaktadır.

Tekirdağ ÖZ-İŞ Sendikası Olarak Taşerona Kadro Tek Talebimizdir

Özel güvenlik sektöründe kurulan HAK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı ÖZ-İŞ Sendikası Tekirdağ İl Başkanı Ramazan Biçer Haber sitemize açıklamalarda bulundu

Özel güvenlik sektöründe çalışan özel güvenlik görevlilerinin sorunlarına değinen Biçer;Şuan Türkiyen'in özel güvenlik sektöründe kurulan yoluna emin adımlar ile ilerleyen 35 bin üye sayısına sahip en genç ve en dinamik sendikasıyız.Sendika olarak en asil görevimiz özel güvenlik sektöründe çalışan ve sorunları çığ gibi olan özel güvenlik görevlilerinin sorunlarına çare olmaktır.Özel güvenlik görevlilerinin çalıştıkları işyerinin kamu/ özel olmasına göre farklılaşan sorunları olmakla birlikte çok sayıda ortak sorunları vardır. Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör firmalarında güvenliği sağlamak amacıyla istihdam edilen özel güvenlik görevlileri, sektörde çalışma koşullarının ağırlığı, düşük ücret ve mali haklara sahip olmaları ile sosyal güvencelerinin olmaması gibi nedenlerle büyük zorluklar yaşamaktadır. Bu durum kamu kurum ve kuruluşlarında ve özel sektörde güvenlik hizmetleri alanında yoğun bir emek sömürüsü yaşanmasına neden olunuyor.5188 sayılı yasa artık Özel Güvenlik Görevlilerinin sorunlarını çözmekten uzaklaşmıştır. Sendika olarak özel güvenlik işçilerinin gerçek sorunlarının ne olduğunu bilen ve yakından takip eden birileriyiz.Özlük hakları 4857 sayılı iş kanununa yetkileri ise 5188 sayılı yasaya sıkıştırılan bir sektör ile karşı karşıyayız.ÖZ-İŞ Sendikası olarak başta Genel Başkan Sedat Sevinç'in önderliğinde Merkez Yönetim Kurulu ile birlikte özel güvenlik iş kanunu yasa taslağını gerekli yerlere ilettik.

Ayrıca diğer konu ise;Özel güvenlik hizmeti yapılan işin niteliği gereği pek çok tehlikeyi içinde barındırmaktadır. Bunların başında “can güvenliği riski’’ gelmektedir. Gerçekten günün her saati, her alanda görev yaptığını gördüğümüz özel güvenlik görevlileri başta darp olmak üzere, hayatlarını kaybetmelerine neden olabilecek pek çok müdahale ile karşı karşıya kalabilmekte, ancak bu durumlarda gerekli desteği alamamaktadır.

Tekirdağ ilinde kamu ve özel sektörde çalışan özel güvenlik görevlilerinin Yüzde 90'ı sendikamıza üye durumdadır,Üyelerimizin toplu iş sözleşme harici işyerinde yaşadığı sorunlar ile ilgili sendika olarak bizlerden beklentileri büyüktür.Bu yüzden sendika olarak gece gündüz çalışmalarımız sürmektedir.GündemimizTaşerona KADRO olayıdır.k,özel güvenlik sektöründe çalışan işçi arkadaşlarımız ülkemizin kanayan yarası haline gelen taşeron uygulamasına bir çözüm bulunmasını istemektedir.Kamuoyunda taşeron olarak adlandırılan alt işverenlik uygulaması, 6552 sayılı yasada bazı iyileştirmeler yapılmış olsa da, çalışma hayatını olumsuz etkileyen bir istihdam biçimi olmaya devam etmektedir.Taşeron konusu ile ilgili ÖZ-İŞ Sendikası olarak Genel Merkez Yönetim Kurulumuz ve diğer çalışma arkadaşlarımızla tüm mücadelimiz sürecektir.Tek hedefimiz her zaman olduğu gibi Taşerona ''KADRO''Olacaktır dedi.

özel güvenlik-öziş sendikası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Özel Güvenlik Yasası'nın Yasalaşması Lazım Dedi
istanbul rize evden eve nakliyat