Advert

Öz-İş Sendikası Olağanüstü Genel Kurul İçin Toplandı Gündem Taşerona Kadro

HAK-İŞ Konfederasyonu'na Bağlı Türkiye'nin üye sayısı bakımından en büyük sendikası olan Öz Savunma ve Güvenlik İşçileri Sendikası olan ÖZ-İŞ Sendikas, il başkanları ve delegelerin katılımı ile olağanüstü genel kurul için Ankarada Toplandı.

Öz-İş Sendikası Olağanüstü Genel Kurul İçin Toplandı Gündem Taşerona Kadro

HAK-İŞ Konfederasyonu'na Bağlı Türkiye'nin üye sayısı bakımından en büyük sendikası olan Öz Savunma ve Güvenlik İşçileri Sendikası olan ÖZ-İŞ Sendikas, il başkanları ve delegelerin katılımı ile olağanüstü genel kurul için Ankarada Toplandı. Kongrede 2015-2019 Dönemine Ait Tahmini Bütçenin Revize (Tadil) Edilmesi,Şube Başkanlıkları, Şube Girişimci Şube Müteşebbis Heyeti ile İl ve Bölge Başkanlıklarının Profesyonel Yönetici Atanması İle İlgili Kararlar alınması bekleniyor.Diğer konu ise son zamanlarda gündeme gelen taşerona Kadro oldu.

Konu ile ilgili konuşma yapan Genel Başkan Sedat Sevinç;Bugün 29 Ekim Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94.yılı. Bu duygularla, tüm milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum

Buraya kadar davetimizi geri çevirmeyen davasında inanmış olan il başkanlarıma,delegelerimize ve sendikamızın genel merkez yönetimine teşekkür ediyorum,Burada toplanmamızın en büyük amacı özel güvenlik sektöründe çalışan özel güvenlik işçilerine çalışma hayatlarında sosyal ve ekonomik yönden daha iyi şartlarda çalışmasını sağlamaktır.

Ülkemizin özel güvenlik sektöründe ilk sendikası olan ve ilk toplu iş sözleşmesini imzalayan sendikası olarak davamızda emin adımlar ile ilerlemekteyiz.Bugün 35 Bin üye sayısına ulaştık .5188 sayılı yasanın çıkmasının ardından yüzbinlerce kişiye ekmek kapısı haline gelen sektör büyüme ile birlikte sorunları bereberinde getirdi.Hızla yayılan güvenlik şirketlerini özlük hakları ve diğer denetimlerin sık yapılamamasının tüm sorunlarını maalesef özel güvenlik emekçileri çekti.Bugün kamu kuruluşları ve özel sektöre hizmet veren özel  güvenlik işçilerinin özlük hakları 4857 sayılı iş kanununa dayandırıldı. Görev alanı bile net belli olmayan ,yetki kullanmakta nasıl davranacağını bilemeyen özel güvenlik arkadaşlarım büyük umutlarla bir şeylerin düzeleceğine her zaman inandı.Mahkemelerde sahipsiz kalan,çalıştığı yerlerde adeta kaşının üstünde gözün var denilen emekçi arkadaşlar, bunlar Özel Güvenlik görevlileri ,işlerine gelmediklerinde siz taşaronsunuz bizim personelimiz değilsiniz diyenlere karşı her zaman susmak zorunda bırakıldı. Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör firmalarında güvenliği sağlamak amacıyla istihdam edilen özel güvenlik görevlileri, sektörde çalışma koşullarının ağırlığı, düşük ücret ve mali haklara sahip olmaları ile sosyal güvencelerinin olmaması gibi nedenlerle büyük zorluklar yaşamaktadır. Bu durum kamu kurum ve kuruluşlarında ve özel sektörde güvenlik hizmetleri alanında yoğun bir emek sömürüsü yaşanmasına neden olunuyor.5188 sayılı yasa artık Özel Güvenlik Görevlilerinin sorunlarını çözmekten uzaklaşmıştır. Bundan dolayı yasada yeni bir düzenlemeye ihtiyaç vardır.

Bizler sendika olarak Taşerona KADRO Olayını yakından takip ederek sendikamızın görüşlerini içeren Taşeron işçilere yönelik dosyamızı Başbakanımız Bin Ali YILDIRIM'a ilettik ve yakın takipçisi olduğumuzu burdan tüm özel güvenlik sektörü çalışanlarına bildiririz.  

Ne kadar büyük ve karmaşık olursa olsun sorunlarımızın çözüm yeri ve demokrasi zeminini millet iradesinin tecelligahı Türkiye Büyük Millet Meclisini gören ÖZ-İŞ Sendikası olarak demokratik sistemimizi oluşturan ve tabanımızın sesini duyurarak, görevleri Anayasa ve kanunlarla belirlenmiş olan kurumlarımızın her biriyle uyum, diyalog ve işbirliği içerisinde çalışmanın sorunların çözümünü kolaylaştıracağına inanıyoruz dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Özel Güvenlik Yasası'nın Yasalaşması Lazım Dedi
istanbul rize evden eve nakliyat