Advert

Okullara 10 Bin Özel Güvenlik Alınacak

AKAN Sarıeroğlu, toplum yararına çalışma programı ile okullarda 40 bin kişinin de temizlik ve çevre düzenleme işlerinde görevlendirilidiğini belirterek, “Çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak tutulması şiddet olaylarından uzak kalmasıyla alakalı hükümetimizin hassasiyeti çok yüksek. Risk sınıflarına göre ayırdığımız okullarda yine Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında şu anda 10 bin kişi belirledik, önümüzdeki dönemde bu sayıyı artıracağız sertifikalı belgeli güvenlik görevlisi de görevlendireceğiz” dedi.

Okullara 10 Bin Özel Güvenlik Alınacak

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu arasındaki (TESK) Esnaf ve Sanatkarlar Yeterlilik Merkezi İktisadi İşletmesi Yetkilendirme Protokolü imzalandı. TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ve MYK Başkanı Adem Ceylan’ın katılımıyla protokolü imzalayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 6 ay içinde belgelerin verilmeye başlayacağını belirtti. Bakan Sarıeroğlu, ekim ayının sonunda serviş şoförlerini de kapsayan bu alanlarda yeterliliklerin hazırlanması sürecinin tamamlanacağını dile getirerek “Bu sürecin arkasından sınav belgelendirme merkezimizin akreditasyon çalışmalarını başlatacağız. Akreditasyon çalışmaları uluslararası kurallara uygun olarak yapılıyor. En kısa sürede sınav belgelendirme işlemlerinin başlaması için protokolümüzü imzalayacağız” dedi. Sarıeroğlu, şöyle konuştu: “ Sürüş teknikleri, mesleki becerilerinin yanında psiko- teknik, kişisel iletişim, pedagoji gibi alanlarda yeterliliklerini tam olarak ortaya koymaları gerekiyor. Başta çocuk istismarı olmak üzere yüz kızartıcı hiç bir suç işlememiş olmaları gerekiyor bu sınavlara girmek için.”

OKULLARA 10 BİN ÖZEL GÜVENLİK GELİYOR

BAKAN Sarıeroğlu, toplum yararına çalışma programı ile okullarda 40 bin kişinin de temizlik ve çevre düzenleme işlerinde görevlendirilidiğini belirterek, “Çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak tutulması şiddet olaylarından uzak kalmasıyla alakalı hükümetimizin hassasiyeti çok yüksek. Risk sınıflarına göre ayırdığımız okullarda yine Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında şu anda 10 bin kişi belirledik, önümüzdeki dönemde bu sayıyı artıracağız sertifikalı belgeli güvenlik görevlisi de görevlendireceğiz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
istanbul rize evden eve nakliyat