Advert

ÖZ-İŞ Sendikası Karadenizde 120 İşyerinde Örgütlendi

Ayrıca Geçenlerde Malum Sendika Başkanının yapmış olduğu FETÖ Açıklaması sonrası ulusal basına çıkan ''FETÖ'nün yedek gücü olabilirler! Bu mesleği yapanlar incelemeye alındı''Başlığı bizleri derin üzmüştür.Sendikaların görevi bu tip açıklamalar yapmak değildir.Sırf konuşmak için konuşulmaz.Özel Güvenlik görevlileri 2004 yılından itibaren zorluklarla cefakar bir şekilde görevini yapan, onurlu duruşlarını bozmayan, aldıkları düşük ücretlere rağmen 7/24 görev yapan, emeğini ve ekmeğini korumaya çalışan insan hayatını korumaya çalışan Şerefli Kişilerdir.

ÖZ-İŞ Sendikası Karadenizde 120 İşyerinde Örgütlendi

Karadeniz bölgesinde 120'den fazla işyerinde örgütlü olan ÖZ-İŞ Sendikası Trabzon İl Başkanı İhsan Tatlı,Rize İl Temsilcisi Tuncay Kadir ortak açıklama yaparak gündemi değerlendirdi.

Haber sitemize yapmış oldukları ortak açıklamada;Sendikamız ülkemizin her yerinde hızlı bir şekilde örgütlenerek 35 Bin 600 üye sayısına ulaştı,Karadeniz bölge başkanımız Ercan Çelenk Önderliğinde karadeniz bölgesinde diğer il temsilcileri arkadaşlarımızla  yürütmüş olduğumuz çalışmalarda 120'den fazla işyerinde kısa zamanda örgütlenerek toplu iş sözleşmesi yaptık.Üyelerimize ekonomik ve sosyal bakımdan kazanımlarda bulunduk.Malum biliyoruzki bazı sendikacılar işçilerin cuzi kazanımlarından yüksek aidat alarak sendikayı adeta rant kapısına çevirmenin peşine düşürülmüşlerdir.

Bu anlayış sendikal etik kurallarına her zaman aykırıdır.İşçi kazanmadıktan sonra sendikanın kazanması sendikacılığı zor duruma bırakmakta ve özel güvenlik işçilerinin sendikal anlayışa bakış açısına darbe vurmaktadır.Biz sendika olarak ilk başta üyelerimizi kazanmasını isteyerek düşük ücretlerde aidat alarak aidat tutarımızı maaş gözetmeksizin standart hale getirerek sabitledik dedi.Bu hafta tüm işyerlerinde üye arkadaşlarımıza bir takım ziyaretlerde bulunarak sorunlarını yakınen dinleme fırsatı bulduk.İşyerinde yaşanan sorunlar için çözüm noktasında notlarımızı aldık dediler.

Ayrıca Geçenlerde Malum Sendika Başkanının yapmış olduğu FETÖ Açıklaması sonrası ulusal basına çıkan ''FETÖ'nün yedek gücü olabilirler! Bu mesleği yapanlar incelemeye alındı''Başlığı bizleri derin üzmüştür.Sendikaların görevi bu tip açıklamalar yapmak değildir.Sırf konuşmak için konuşulmaz.Özel Güvenlik görevlileri 2004 yılından itibaren zorluklarla cefakar bir şekilde görevini yapan, onurlu duruşlarını bozmayan, aldıkları düşük ücretlere rağmen 7/24 görev yapan, emeğini ve ekmeğini korumaya çalışan insan hayatını korumaya çalışan Şerefli Kişilerdir.

Devamında;Ülkemizin 19.İş Kolunda en büyük üye sayısına sahip olan ÖZ-İŞ Sendikası olarak tek hedefimiz kadro talebidir.Bu isteğimiz her zaman her mecrada dile getirdik ve getirmeyede devam edeceğiz.

Taşeron sistemde en çok çalışan, ezilen kesim özel güvenlik görevlileridir,bu yüzden her zaman her yerde özel güvenlik görevlilerine hedefimiz kadro olmuştur dedi.Görev alanlarında her türlü tehlikeyle karşı karşıya kalarak canı pahasına görev yapan üyelerimiz, özel güvenlik işçileri yaşadıkları bunca zorluklara karşın haklarını alabilecekleri tek yol kadrodur dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
istanbul rize evden eve nakliyat