Advert

Güvenlik-İş Genel Başkanı Çağırıcı; Basın Toplantısı Düzenleyerek Taşeron Şirketlerden Aradan Çekilsin,Özel Güvenlik İş Kanunu Çıkartılsın Dedi

Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Ömer Çağırıcı Basın toplantısı düzenleyerek taşeron şirketler aradan kaldırılsın özel güvenlik görevlileri kadroya alınsın dedi.B

Güvenlik-İş Genel Başkanı Çağırıcı; Basın Toplantısı Düzenleyerek Taşeron Şirketlerden Aradan Çekilsin,Özel Güvenlik İş Kanunu Çıkartılsın Dedi
Güvenlik ve Savunma İşçileri  Sendikası  Ömer Çağırıcı  Basın toplantısı düzenleyerek  taşeron şirketler aradan kaldırılsın  özel güvenlik görevlileri kadroya alınsın dedi.Basın açıklamasında Çağırıcı;Özel güvenlik görevlileri canı pahasına her alanda görev yapıyor,kırsal kesimlerde  terörle  mücadele ediyor.Son yıllarda terör saldırılarının kırsal kesimden kentlere doğru yayıldığını ifade eden Çağırıcı, bu nedenle kentlerin güvenliğinin sağlanmasında asker ve polisin yanı sıra özel güvenlik görevlilerine büyük sorumluluklar düştüğünü dile getirdi.Kadro olayına değinen Çağırıcı;Her ay bir yetkili çıkıp teşeron konusunda açıklama yapıp bu sorun üzerinde çalışma yapıyoruz diyor fakat bu sorun bir türlü çözümlenmiyor.Mevcut hükümetin bu konuda taşeron işçilere sözü var biz sendika olarak taşeron işçilerin kadroya alınmasını istiyoruz ve bu konuda mücadele ediyoruz dedi.
Şehitlik konusunada değinen Çağırıcı- "Personelin motivasyonu artar"
Verilen yetkiler ve sağlanan imkanlar dahilinde özel güvenlik personelinin, zor hayat şartları ve uygulanan düşük ücret politikasına rağmen bugüne kadar görevini en iyi şekilde yerine getirdiğini vurgulayan Çağırıcı, şöyle konuştu:
"Şehirlerdeki birçok stratejik kurum, bina ve tesis, özel güvenlik görevlileri tarafından korunuyor. Terör örgütlerinin şehirleri hedef aldığı bugünlerde özel güvenlik görevlileri terörle mücadelede etkin biçimde görev almaya hazır. Yeter ki fedakarca görev yapan bu kardeşlerimize yasal olarak şehitlik hakkı ile yetkiler verilsin. Bu sağlanırsa stratejik kurum ve tesisler ile binlerce insanın güvenliğini canları pahasına koruyan özel güvenlik personelinin motivasyonu büyük oranda artar."
- "Silah ve can yeleği verilmeli"
Çağırıcı, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun'da değişiklik yapılmasının gündemde olduğunu belirterek, taleplerinin bu yasa değişikliğinde dikkate alınmasını istediklerini söyledi.
Aktif çalışan 300 bin özel güvenlik görevlisinin hak, yetki ve çalışma şartlarının iyileştirilmesinin ülkenin huzuruna katkı sağlayacağına işaret eden Çağırıcı, "Can güvenliği olmayan bir özel güvenlik personelinin, başkalarının can güvenliğini sağlaması beklenemez. Bu nedenle tüm özel güvenlik görevlilerinin silahlandırılması ve hassas noktalarda görev yapanlara da çelik yelek verilmesi geliyor. Bunlar sağlanırsa özel güvenlik görevlileri, terör saldırılarına karşı daha etkin ve donanımlı mücadele yürütür." dedi.
- Sektörün büyüklüğü 3 milyar dolar
Türkiye'de özel güvenlik sektörü, özellikle 2000'li yılların başından itibaren her yıl düzenli büyüyerek, hizmet kategorisinde en büyük sektör haline geldi. Yaklaşık 900 bin kişinin özel güvenlik görevlisi eğitimi aldığı Türkiye'de, aktif olarak 300 bin kişi bu mesleği yapıyor.
Toplamda 2 bin 200 civarında şirketin (eğitim kurumu, alarm merkezi ve özel güvenlik firması) faaliyet gösterdiği özel güvenlik sektörü, yaklaşık 3 milyar dolarlık büyüklüğüyle birçok sektörü geride bırakmış durumda bulunuyor.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
istanbul rize evden eve nakliyat