Advert

Kocaeli Kamu Hastaneleri Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı..

Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası (GÜVENLİK-İŞ)-Kocaeli İli Kamu Hastaneleri genel Sekretrliği Özel Güvenlik Hizmet Alımı İşi GSM Koruma ve Güvenlik Hiz.Tic. Ltd.Şti. arasındaki Toplu İş Sözleşme Görüşmeleri Yüksek Hakem Kurulunca Karara Bağlandı

Kocaeli Kamu Hastaneleri Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı..

Güvenlik-İŞ Kocaeli İl Başkanı;Tatlıgül;Türk-İş'e bağlı Güvenlik-İş Sendikası, özel güvenlik görevlileri için her yerde olduğu gibi Kocaeli'de çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. İlimizde kamuya bağlı kurumlarda çalışan özel güvenlik görevlileri, amacı özel güvenliğin sesi ve geleceği olan Güvenlik-İş Sendikası çatısı altında örgütlenerek imzalanan toplu iş sözleşmeleriyle sosyal ve ekonomik haklarına kavuşuyor. Kocaeli’de neredeyse tüm kurumlarda yetkili olan Güvenlik-İş Sendikası ailesine yapılan tüm baskı ve tehditlere rağmen son olarak Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi katıldı. Kendilerine baskı yapıldığını belirten Güvenlik-İş Sendikası Kocaeli Temsilcisi Muhammet Ali Tatlıgül şunları söyledi: ‘’Yıl 2017 bitiyoruz ama ne yazık ki hala kendisini anayasanın, kanunların üzerinde gören emek karşıtı olan bazı amir müdür konumunda olan, güvenlikten sorumlu şahsiyetler ile karşılaşıyoruz. Bu art zihniyetlere anlatmamıza rağmen çalışanlarının sendikalı olmalarına karşı tüm engelleri ortaya koydukları gibi tamamını devletimizin vermiş olduğu ekonomik haklarını da engellemektedirler. Bunları aşacağız ve aşıyoruz.

SADECE ÜYE YAPMIYORUZ

Özgürlüklerin hiç bir yerde kısıtlanmadığı cennet vatanımızda işçi kardeşlerimizin sigortası olan Türk-İş ve Güvenlik-iş Sendikası olarak bu bağlamda gerekenleri yapıyor ve yapacağız. Kimse kendini emekçilerden üstün görmesin. söz konusu emek ekmek ise sendikamız oradadır. Kendilerini dev aynalarında görenlerin karşısındayız. Çalışıyoruz, sadece örgütlenme yapmadığımız gibi örgütlü olduğumuz iş yerlerinde de 2015 yılından itibaren imzaladığımız toplu iş sözleşmeleriyle üyelerimize kazandırmaya hız kesmeden devam ediyoruz.Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği’nde yetkili sendika olan Güvenlik-İş Sendikası dün, bir yıllık bir toplu iş sözleşmesi imzaladı. Yapılan sözleşmeden 320 özel güvenlik görevlisi faydalanacak. Diğer yandan 2015-2016 yılları için toplu iş sözleşmesinden doğan ücret farkları da çalışanların hesabına yatırıldı dedi

Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası (GÜVENLİK-İŞ)-Kocaeli İli  Kamu Hastaneleri genel Sekrerliği Özel Güvenlik Hizmet Alımı İşi GSM Koruma ve Güvenlik Hiz.Tic. Ltd.Şti. arasındaki Toplu İş Sözleşme Görüşmeleri Yüksek Hakem Kurulunca Karara Bağlandı.

İhale  yetki belgesi itibariyle 1 yılın altında olduğu için Toplu Sözleşme Kamu İşverenleri Sendikaları ile imzalanamamış olup, Kurum ve Şirket birlikte sorumlu oldu.

08.08.2017 Gün ve E.2017/796, K.2017/1913sayılı karar ilişikte gönderilerek toplu iş sözleşmesi imzalanmıştır.

Toplu iş sözleşmesi 15.01..2017 – 31.12.2017  tarihleri arasında yürürlükte olacaktır.

Toplu iş sözleşmesinde çocuk yardımı, bayram yardımı, ölüm yardımı, evlilik yardımı, silah  tazminatı, ikramiye ve maaş ücret zammı belirlendi.

Buna göre üyeler

ÜCRET ZAMMI:

15.01.2017-30.06.2017 Tarihleri arası ücret zammı:

İşçilerin 15.01.2017 tarihinde almakta oldukları günlük çıplak ücretlerine aynı tarihten itibaren % 4 yüzde dört oranında zam yapılmıştır.

01.07.2017-31.12.2017 Tarihleri arası ücret zammı:

İşçilerin 30.06.2017 tarihinde almakta oldukları günlük çıplak ücretlerine 01.07.2017 tarihinden itibaren % 4 yüzde dört oranında zam yapılmıştır.

İKRAMİYE:

Toplu iş sözleşme kapsamında işçilere İkramiye olarak Mart ve Eylül   aylarında 5’er günlük olmak üzere toplam 10 günlük (5*2=10), ücretleri tutarında ikramiye ödenir.

YEMEK YARDIMI:

İhale sözleşmesi veya şartnamesinde yemek yardımı öngörülmediği takdirde, fiilen çalışılan günler için bir öğün yemek verilir. Yemek verilmediği takdirde, karar tarihinden itibaren fiilen çalışılan günler için 5 TL yemek bedeli ödenir.

HASTALIK YARDIMI:

Hastalık nedeni ile iş göremezliğe uğrayan işçilerin 3(üç) gün ve daha fazla istirahatli olmaları halinde Sosyal Güvenlik Kurumunca ödeme yapılmayan günlere ait ücretlerin tamamı ve eksik ödeme yapılan günlere ait ücretlerin bakiyesi işverence ödenir.

İşçinin hastalık nedeniyle işe devam edemediği veya raporlu olduğu sürelere ait yılda 5 defayı geçmemek üzere SGK tarafından ödenmeyen ilk 2 günün ücreti işveren tarafından ödenir.

İşçinin, iş yerinin bulunduğu mahal veya başka bir mahalle sevk suretiyle viziteye çıkması halinde iş yerinden ayrı kalacağı zamanlarda; işçiye istirahat verilmeksizin ayakta tedavisine lüzum görüldüğü taktirde geçirdiği süreler için işçi ücretli izinli sayılır.

YILLIK ÜCRETLİ İZİNLER

Hizmet Süresi;

1 yıldan 5 yıla kadar olanlara 16 gün

5 yıldan fazla 15 yıldan az olanlara 22 gün

15 yıl ve daha fazla olanlara 28 gün

 • FAZLA ÇALIŞMA ÜCRETİ %60
 • EVLENME YARDIMI 140 TL
 • ÇOCUK YARDIMI 25 TL (HER AY)
 • SİLAH TAZMİNATI GÜNLÜK 2 TL
 • BAYRAM ÖDENEĞİ 75 TL
 • YAKACAK YARDIMI AYLIK 30 TL
 • ÖĞRENİM YARDIMI
 • İLKOKUL İÇİN 100 TL
 • ORTAOKUL İÇİN 110 TL
 • LİSE VE DENGİ OKULLAR İÇİN 120 TL
 • YÜKSEK OKULLAR VE ÜNİVERSİTE İÇİN (OKULUN NORMAL EĞİTİM SÜRESİ ARTI 1 YIL SÜRE İLE SINIRLI OLMAK ÜZERE)140 TL
 • ÖLÜM YARDIMI
 • İŞÇİLERİN İŞ KAZASI SONUCU ÖLÜMLERİ HALİNDE 1200 TL
 • İŞÇİLERİN NORMAL ÖLÜMLERİ HALİNDE 800 TL
 • İŞÇİNİN ANA, BABA, EŞ VE ÇOCUKLARININ ÖLÜMÜ HALİNDE 300 TL
GUVENLİK-İŞ TOPLU İS SÖZLESMESİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
istanbul rize evden eve nakliyat