Advert

Hastanede Özel Güvenlik Görevlisine Saldırı,Hayati Tehlikesi Devam Ediyor

Gaziantep Şehitkamil Devlet Hastanesi'nde alkollü bir hasta yakını özel güvenlik görevlisine saldırdı. Yoğun bakıma alınan özel güvenlik görevlisi Cafer Güner'in hayati tehlikesi devam ederken, saldırgan ise gözaltına alındı.

Hastanede Özel Güvenlik Görevlisine Saldırı,Hayati Tehlikesi Devam Ediyor

Gaziantep Şehitkamil Devlet Hastanesi'nde alkollü bir hasta yakını özel güvenlik görevlisine saldırdı. Yoğun bakıma alınan özel güvenlik görevlisi Cafer Güner'in hayati tehlikesi devam ederken, saldırgan Turgut Aydoğan ise gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, eşi S. A.'nın sezeryenle doğum yaptığı Şehitkamil Devlet Hastanesi'ne gelen ve alkollü olduğu belirlenen Aydoğan, özel güvenlik görevlisi Cafer Güner (31) ile tartıştı. Polis ekipleri tarafından dışarıya çıkarılan Turgut Aydoğan bir süre sonra tekrar hastaneye gelerek özel güvenlik görevlisi Cafer Güner'e (31) saldırdı. hasta yakını tarafından öldüresiye darp edilen güvenlik görevlisi Cafer Güner (31) hemen yoğun bakıma alındı. Olayın ardından gözaltına alınan saldırgan Turgut Aydoğan ise ifadesinin ardından adliyeye çıkarılacak.

Konu ile ilgili Öz Savunma ve Güvenlik İşçileri Sendikası (Öz-İş)Gaziantep il temsilcisi Ömer ALBAYRAK haber sitemize açıklamalarda bulundu;Saldırıda yaralan özel güvenlik görevlisi arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum kendisi şuan yoğun bakımda hayat mücadelesi veriyor insan hayatı bu kadar ucuz olmamalı gerçekten,Hastaneye sadece tedavi olmaya ya da hasta ziyaretine gelen şahıslar ne yazık ki çıkışlarında özel güvenlik görevlilerine saldırıyorlar. Bunun sosyal ve psikolojik nedenlerini araştırtıyoruz ancak bir türlü bulamıyoruz. 'Neden böyle bir şey yapıyorsunuz' dediğimizde bir açıklama da yapılamıyor.UĞRADIKLARI SALDIRIDA UZUV KAYBI OLURSA GÜVENLİK KİMLİK KARTLARINI DA KAYBEDİYORLAR"

Sağlık çalışanlarına yapılan bu saldırıları kınadıklarını belirten Albayrak, "Bir tepki olarak buradan başlattık. Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği ile görüşmemizde de bunu dile getirdik. Hastanelerin genelinde uygulanan beyaz kod uygulamasının özel güvenlik görevlileri ve diğer sağlık çalışanlarına da uygulamalarını istiyoruz. Adli olaylarda özel güvenlik görevlileri yalnız kalıyor. Her ne kadar sivil toplum örgütü olarak arkalarında olsak da arkadaşlarımız belirli bir noktadan sonra tek kalıyorlar. Burada kamu düzenini sağlıyorlar. Uğradıkları saldırıda uzuv kaybı olursa güvenlik kimlik kartlarını da kaybediyorlar. Bunun sonucunda herhangi bir güvenlik işinde de çalışamadıkları için de mağdur oluyorlar" diye konuştu.

özel güvenlik hastane-saldırı-açıklama gaziantep haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Özel Güvenlik Yasası'nın Yasalaşması Lazım Dedi
istanbul rize evden eve nakliyat