Advert

Olaylı Süper Kupa Maçında Holiganı Özel Güvenlik Olarak Çalıştırdılar İddiası

Atiker Konyaspor-Beşiktaş maçında görev alan özel güvenliklerin arasında statlara giriş yasağı olan ve bu konuda ceza alan kişininde görev yaptığı,güvenlik firması tarafından Samsun valiliğine bildirilen ve SGK Girişi yapılan 5 kişininde maçta olmadığı iddia edildi

Olaylı Süper Kupa Maçında Holiganı Özel Güvenlik Olarak Çalıştırdılar İddiası

Süper kupa finalinde karşılaşan Atiker Konyaspor-Beşiktaş maçın ardından yaşanan tribün olaylarının ardından gözler spor müsabakalarında yaşanan güvenlik konusu gelmişti.

Yapmış olduğumuz araştırmalar sonrası Atiker Konyaspor-Beşiktaş maçında görev alan özel güvenliklerin arasında statlara giriş yasağı olan ve bu konuda ceza alan kişininde görev yaptığı,güvenlik firması tarafından Samsun valiliğine bildirilen ve SGK Girişi yapılan 5 kişininde maçta olmadığı iddia edildi.Spor musabakasının güvenliği  Orta Karadeniz ve ÖZDİ Güvenlik Firması tarafından karşılanmıştı. Durum bunu gösterirken her spor musabakasında yaşanan sorunlar sebebiyle özel güvenlik camiası her zaman hedef haline gelmektedir.

İçişleri Bakanı Soylu Konu ile ilgili Açıklama yaparak;Soylu, valilere “Dikkatli, duyarlı olun. Bu işi özel güvenliğe bırakmayın” derken, il valilerinden en az ayda bir kez il spor güvenlik kurullarına başkanlık yapmalarını ve saha olaylarına karşı önlemleri denetlemelerini istedi. Emniyet Genel Müdür Selami Altınok’un da önemli tespitleri vardı. Altınok; hem valilere, hem de il emniyet müdürlerine hitaben, “1 milyonluk, 2 milyonluk mitingler yapılıyor. Güvenlik önlemlerinde bir şey olmuyor. Spor sahalarındaki 25-30 bin kişiye sahip olamıyoruz. Demek ki önemsemiyoruz. Jandarmayı da devreye sokmak lazım. Herkes bu işi önemseyecek. Özel güvenliğe ihale etmek yetmez. Biz bu işi çözeriz” değerlendirmesini yaptı. 
 


 

spor musabakaları-özel güvenlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Özel Güvenlik Görevlisi ve Problemli Şahıslar
Özel Güvenlik Görevlisi ve Problemli Şahıslar
Sağlık Bakanlığı Kadroya Geçen Taşeron İşçi Maaş Hesaplama Ekranı Açıldı
Sağlık Bakanlığı Kadroya Geçen Taşeron İşçi Maaş Hesaplama Ekranı Açıldı
istanbul rize evden eve nakliyat