Advert

Erzurum'da Özel Güvenlik Denetleme Semineri Başladı

EGM Özel Güvenlik Daire Başkanı Yücesan:"Özel güvenlik alanında 300 bine yakın fiili çalışan personelimiz, bin 400 özel güvenlik şirketimiz var. Ayrıca 440 eğitim kurumu ve 290 civarı da alarm merkezimiz mevcut. Bunların hepsini gücümüz yettiği kadar yıllık denetliyoruz"

Erzurum'da Özel Güvenlik  Denetleme Semineri Başladı

mniyet Genel Müdürlüğünce (EGM) düzenlenen "Özel Güvenlik Uygulamalı Denetleme Semineri" Erzurum'da başladı

Palandöken Dağı'ndaki bir otelde gerçekleştirilen toplantıya, EGM Özel Güvenlik Daire Başkanı Erkan Yücesan, Denetleme Başkanı Mehmet Erdoğan, daire personelleri, çevre illerden emniyet görevlileri ile eğitmenler ve davetliler katıldı.

Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı görevlisi 1. sınıf Emniyet Müdürü Hüseyin Sağlam'ın yaptığı sunumla başlayan seminerde, katılımcılara bu alanda dikkat etmeleri gereken hususlarla ilgili bilgiler verildi.

Daire Başkanı Erkan Yücesan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, toplantının amacının, özel güvenlik sektöründe birlik ve beraberliği sağlamak olduğunu söyledi.

Özel güvenliğin büyüyen bir sektör olduğunu anlatan Yücesan, "Özel güvenlik alanında 300 bine yakın fiili çalışan personelimiz, bin 400 özel güvenlik şirketimiz var. Ayrıca 440 eğitim kurumu ve 290 civarı da alarm merkezimiz mevcut. Bunların hepsini gücümüz yettiği kadar yıllık denetliyoruz." dedi.

Yücesan, bu denetlemeler çerçevesinde yetki sağlıklılığını sağlamak ve sürekli değişen personeli eğitmek için Antalya, Eskişehir, İzmir ve Gaziantep'ten sonra şimdi de Erzurum'da bulunduklarını ifade ederek, buradan sonra Samsun'a geçip seminerlerin finalini Ankara'da yapacaklarını aktardı.

Bu çalışmalar kapsamında her ilde özel güvenlik şube personelini eğittiklerini dile getiren Yücesan, şunları kaydetti:

"Bu faaliyeti, daire başkanlığımız ve jandarmamızla yürütmekteyiz. Bakanımız ve Genel Müdürümüzün emriyle bunları gerçekleştiriyoruz. İnşallah özel güvenlik alanı daha disiplinli ve işini iyi yapan insanların kalacağı, çalışacağı bir alan haline gelecektir. Hem personel olarak görünen eksiklikler var, hem de cihazların bulunduğu yerlerin yanlış olması gibi eksiklikler var. Bazı belgelerde eksiklikler de olabiliyor, onları denetliyoruz. Eksik evrak varsa süre veriyoruz. Burada amacımız 'üzüm yemek, bağcıyı dövmek' değil. İşimiz daha rahat görülsün diye, özel güvenlik sektörünün de daha fazla motivasyonunu bozmadan ama devletin de ciddiyetini göstererek faaliyetlerimizi yürütüyoruz."

Perşembe günü sona erecek seminere katılanlar, program kapsamında kent merkezindeki bazı kurumları denetleyecek.

ozel guvenlik denetleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Özel Güvenlik Yasası'nın Yasalaşması Lazım Dedi
istanbul rize evden eve nakliyat