Advert

Güvenlik-Sen İzmir Tepecik Eğitim Araştırmasında Yaşanan Olay İle İlgili Özel Güvenlikleri Yalnız Bırakmadı

Geçtiğimiz günlerde Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ameliyata alınan bir gence saldıran 4 kişinin hastayı korumaya çalışan güvenlik görevlilerini darbetmesine ilişkin hastane bahçesinde basın açıklaması yapıldı. Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) ve Güvenlik Sen çağrısıyla acil servis önünde bir araya gelen sağlık emekçileri ve güvenlik görevlileri sık sık, "Güvenceli iş, güvenceli gelecek" , "Sağlıkta taşeron ölüm demektir" sloganları attı.

Güvenlik-Sen İzmir Tepecik Eğitim Araştırmasında Yaşanan Olay İle İlgili Özel Güvenlikleri Yalnız Bırakmadı

Geçtiğimiz günlerde Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ameliyata alınan bir gence saldıran 4 kişinin hastayı korumaya çalışan güvenlik görevlilerini darbetmesine ilişkin hastane bahçesinde basın açıklaması yapıldı. Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) ve Güvenlik Sen çağrısıyla acil servis önünde bir araya gelen sağlık emekçileri ve güvenlik görevlileri sık sık, "Güvenceli iş, güvenceli gelecek" , "Sağlıkta taşeron ölüm demektir" sloganları attı.  

SES İzmir Şube Eş Başkanı Doktor Fatih Sürenkök, saldırıya uğrayan güvenlik görevlisi Erdem Kanat ve Ali Özsavaş'ın durumuna dikkat çekerek, hastanelerde gerekli güvenlik önleminin alınmadığını, hastanelerde çalışanların daha iyi hizmet verebilmesi için güvenceli iş ortamının sağlanmasını gerektiğini söyledi. Daha sonra darp edilen güvenlik görevlisi Erdem Kanat söz alarak, güvenlik görevlilerinin taşeron olarak alınması yerine kadrolaştırılması gerektiğini söyledi. 

Basın açıklamasını okuyan SES İzmir Şube Eş Başkanı Hülya Ulaşoğlu, sağlığın özelleştirilmesiyle birlikte hastanede çalışanlara yönelik şiddetin arttığını belirterek, şiddetin her türlüsüne hayır dediklerini ifade etti. İşyerinde mobing, hukuksuz ihraçlar, kadrosuz ve güvencesiz çalıştırma ile şiddeti sürekli yaşadıklarını söyleyen Ulaşoğlu, "Bıçağı tutan elle KHK'leri çıkaran el aynıdır. Sistem böyle işliyor. Biz bu sisteme karşı ortak hareket etmeliyiz. Özelleştirmelere ve taşeronlaşmaya hayır diyelim. Ekonomik ve sosyal olarak daha iyi yaşamak için, hak, hukuk, adalet için beraber mücadele edelim" dedi. 

'GÜVENCELİ VE KADROLU İŞ'

Güvenlik Sen Genel Başkanı Serdar Aslan ise, hastanelerde sağlık emekçilerine yoğun saldırıların olduğunu hatırlatarak, "Özel güvenlikler özelleştirilemez. Canı pahasına çalışan arkadaşlarımız güvenceli ve kadrolu çalışmalıdır. Kamusal güvenlik sağlanmalıdır. Bugünden itibaren güvenceli iş talebi bir an önce hayata geçirilmek zorundadır" dedi.  (İzmir/EVRENSEL)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Özel Güvenlik Görevlisi ve Problemli Şahıslar
Özel Güvenlik Görevlisi ve Problemli Şahıslar
Sağlık Bakanlığı Kadroya Geçen Taşeron İşçi Maaş Hesaplama Ekranı Açıldı
Sağlık Bakanlığı Kadroya Geçen Taşeron İşçi Maaş Hesaplama Ekranı Açıldı
istanbul rize evden eve nakliyat