Advert

DİSK'e bağlı Güvenlik-Sen Sendikasın'dan Basına ve Kamuoyuna Zorunlu Açıklama

DİSK'e bağlı Güvenlik-Sen Sendikasından Zorunlu Basına ve Kamuoyuna Açıklama geldi Sendikanın resmi web sitesinden yapılan açıklamada

DİSK'e bağlı Güvenlik-Sen Sendikasın'dan  Basına ve Kamuoyuna Zorunlu Açıklama

DİSK'e bağlı Güvenlik-Sen Sendikasından Zorunlu Basına ve Kamuoyuna Açıklama geldi Sendikanın resmi web sitesinden yapılan açıklamada;

Sevgili dostlar mücadele arkadaşlarımız,
Bildiğiniz üzere son günlerde Genel Başkanımız, Genel Sekreterimiz ve Genel Mali İşler Daire Başkanımız ile ilgili bazı basın yayın organları ve sosyal medyada bir üyemizle ilgili olarak “ihbarcılık” yaptıkları gerekçesiyle bilgi ve belgeler paylaşılmakta, yazılar yayımlanmaktadır.


Kamuoyunun hakkaniyetli değerlendirmeler yapabilmesi açısından yaşanan sürece ilişkin gerçek bilgileri ve aslında iyi niyetli yaklaşımların ne olması gerektiğini paylaşmanın önemli olduğunu düşünmekteyiz.
Öncelikle belirtmek isteriz ki 09.04.2017 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Olağan Genel Kurulumuz öncesinde muhalif ekibin yaklaşımları demokratik muhalefet sınırlarını aşmış, yönetimi almak için “her yol mübah” anlayışı kılavuz olarak benimsenmiştir. Bu süreçte Genel Başkanımız Serdar Aslan’a ve diğer yönetim kurulu üyelerine sözlü ve yazılı hakaret ve tehditlerde bulunulmuştur.


Genel Kurul sürecinin yaratmış olduğu atmosfer içerisinde yapılan anlık değerlendirmeler sonucunda Genel Başkan Serdar ARSLAN ile Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin ÜNLÜ ve Doğan ÖZDEMİR imzasıyla üyemiz Salih ŞENOL, Garip KARATAY, Kadir BÜLBÜL, Volkan KARATAŞ ve bizimsendikamız.org hakkında kişisel hakaretler ve tehdit gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulmuştur. Ancak sonrasında yapılan değerlendirmelerimizde suç duyurusunda bulunulmasının doğru olmadığı kanaatine varıldığından ertesi gün başvuru geri çekilmiştir.


Ancak her ne kadar suç duyurusu başvurusu geri çekilmiş olsa da dilekçede bulunan bazı atıfları  Cumhuriyet Savcılığı suç unsuru bulunduğu tespitiyle soruşturmayı devam ettirmiştir. Soruşturmanın gereği olarak emniyet yetkilileri  tarafından istenilen bilgiler, suç duyurusu başvurusu geri çekildiği için tarafımızca cevaplanmamıştır.
Gelinen aşamada soruşturmanın Salih ŞENOL ile ilgili olarak devam ettiriliyor olmasının üzüntüsü içerisinde olduğumuzun bilinmesini isteriz. Başvurunun geri çekilmesine karşın bir üyemizle ilgili soruşturmanın bu noktaya gelmesi kabul edeceğimiz bir durum değildir.


Bununla birlikte özel güvenlik işçilerinin hak mücadelesinin tek ve gerçek örgütü olan Güvenlik-Sen’in birilerinin küçük hesaplarının kurbanı haline getirtmeyeceğimizi de buradan ifade etmek istiyoruz.
Bizleri, ihbarcılıkla suçlayanların;
Bundan 2,5 yıl önce sendikayı ve resmi evrakları ele geçirmek için sendikanın kapısını kırmak suretiyle içeriye girdiklerini,Genel Sekreter Salih ŞENOL’un Genel Sekreterlik görevinden Genel Eğitim Sekreterliğine geçtikten sonra bütün kararlarda imzası bulunmasına rağmen öncelikle sendikaya ihtar çektiğini, defalarca savcılığa şikayet dilekçesi verdiğini bu şikayetler üzerine emniyet güçlerinin sendikamızı bastığını,
İlke ve değerlerden bahsedenlerin sorun gördükleri her konuda Sendikamızın denetleme ve disiplin kurullarını hiçe sayarak savcılıklara koşmalarını (*),Sendikamızın ilke ve değerlerinden dem vuranların demokratik yarışın gereği olarak yönetim dışı kalmarı üzerine daha dört yıllık bir mazisi olan sendikamızı sosyal medya üzerinden hak etmediği yıpratma ve karalamalara maruz bırakanları unutmadık. Bu yıpratma ve karalamaları TÜRK-İŞ’e bağlı Güvenlik-İş’in sitelerinde yer vererek özel güvenlik işçileri nezdinde sendikamızı itibarsızlaştırmaya çalıştığını,
Genel Kurul sonrasında sonuçları kendilerine yediremeyenlerin sendikamızın temsilcilerine ve delegelerine pusu atarak saldırttıklarını,Listeler arasındaki büyük farka rağmen demokrasiyi ancak söylemde benimseyenlerin kaybetmeyi kendilerine yediremeyip Genel Kurul sonrasında bu defa da Yüksek Seçim Kuruluna itirazda bulunduklarını biz ve güvenlik işçileri biliyoruz. Amacımız yapılan hatanın üstünü kapatmak değil, bugün ahlak ve ilke savunuculuğu yapanların samimiyetlerini ortaya koymaktır.


Güvenlik-Sen sınıf mücadelesinin, güvenlik işçilerinin hak mücadelesinin önemli bir mevzisidir. Bu mevzide sınıf mücadelesi adına özveriyle, dürüstçe mücadeleyi yükseltmek isteyen her nefere kapılar açıktır. Ancak küçük hesaplar adına, sendika benim olsun adına pusuda bekleyerek yapılan hatalardan pay kapmaya çalışanlar, çelme takmaya çalışanlar ne Güvenlik-Sen’de ne de başka yerlerde yer bulamayacaklardır.
Sendikamız Güvenlik-Sen içinden geçtiğimiz bu zor süreçten alnının akıyla çıkmayı başaracak güç ve birikime sahip bir örgüttür. Açıklamalarımızda da belirttiğimiz gibi her ne kadar suç duyurusu başvurusu tarafımızca ertesi gün geri çekilmiş olsa da kim olursa olsun bir üyemizle ilgili olarak soruşturma açılmış olmasına neden olmamız, sendikamızın yetkili kurullarında değerlendirilecek ve gelişmeler kamuoyuyla paylaşılacaktır.
Kamuoyuna saygılarımızla..

Genel Başkan : Serdar ASLAN

Genel Sekreter : Hüseyin ÜNLÜ

Genel Mali İşler Daire Başkanı : Doğan ÖZDEMİR

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Özel Güvenlik Yasası'nın Yasalaşması Lazım Dedi
istanbul rize evden eve nakliyat