Advert

Nakit ve Kıymet Taşımacılığında Özel Güvenlik Olmak

Özel güvenlik sektöründe en fazla riski en düzey olan hizmetlerden biri olan nakit ve kıymet taşımacalığında özel güvenlik olmak konusunu sizler için araştırdık.

Nakit ve Kıymet Taşımacılığında Özel Güvenlik Olmak

Özel güvenlik sektöründe risk düzeyi en fazla hizmetlerden biri olan nakit ve kıymet taşımacalığında özel güvenlik olmak konusunu sizler için araştırdık.

Günümüzde Para taşımacılığına yapılan saldırı ve soygunların tüm dünyada yaygın ve büyüyen bir sorun haline gelmiştir.Özel güvenlik sektöründe önemli bir alan teşkil eden para ve kıymetli eşya taşıma faaliyetleri, nakit parayı işleyerek ve taşıyarak hepimiz için hayati bir hizmet sunuyor.

Gerçekten bu iş dışardan göründüğü gibi basitmi?

Hemen hemen günlük hayatta karşılaştığımız bazen atm önünde bazen banka şubelerinde gördüğümüz zırhlı araçlar içindeki silahlı özel güvenlik görevlileri hep merak ederiz.Kendilerine emanet edilen milyonlarca lira değerindeki kıymetleri kendilerine belirtilen adrese teslim eden özel güvenlik görevlileri bu görevi yerine getirirken çeşitli güvenlik önlemlerini almaktadır.Küçük bir dikkatsizlik veya ihmalin kendi canlarını ne kadar tehlikeye sokacağının farkındalar.Bu yüzden güvenlik risk birimlerinin vermiş olduğu talimatlara harfiyen uymak zorunda kalmaktadır.Dikkatleri en yüksek seviyede tutmaktadırlar.

Taşınan Para ve Değerli Eşya Sigortalımı?

Taşınan para ve değerli eşyalar şirketlerin anlaşmış olduğu sigorta şirketleri tarafından sigorta kapsamına alınmaktadır.

Taşınan kıymetin sigorta kapsamında yer alması için Taşıma işini icra eden şirketin sigorta şirketinin belirlemiş olduğu esaslara uymak zorundadır. Belirtilen kriterler yerine getirilmediği takdirde sigorta şirketi çalınan,kaybolan para ve kıymetli eşyaların karşılamamaktadır.Bu durumda o an görev yapan personeller yakın mercek altına alınarak haklarında soruşturma açılmasına bile sebeb vermektedir.

Ülkemizde Nakit ve Kıymet Taşımacalığı Yapan Şirketler;

Ülkemizde profosyonel olarak hizmet veren yabancı ve türk firmaları bulunmaktadır.

Şekerbank Bünyesinde Kurulan Desmer

TEB-DENİZBANK-QFİNANSBANK Ortaklığında kurulan BANTAŞ

Tepe Savunma Güvenlik Sistemleri

Loomis

Grup 4 

Firmaları bulunmaktadır.

Özel Güvenlik Görevlileri Ortalama Ne Kadar Maaş Almaktadır?

En önemli konuda bu olması gerek milyonlarca lirayı taşıyan özel güvenlik personellerinin maaşı dışardan bakıldığında gerçekten tatmin edici bir ücret olarak bilinmektedir.Ne yazikki  iş öyle değil hizmet alımı kapsamında faaliyet gösteren şirketler piyasa rekabetten kaynaklanan fiyat düşürme politikası  karşılaştıklarından dolayı maalesef tatmin edici maaşları personeline verememektedir.Özel Güvenlik Görevlileri Ortalama 1800-2500 TL arasında maaş almaktadır.

Ülkemizde Gerçekleşmii olan işin ne kadar riskli bir seviyede olduğu gösteren bazen can kaybına yol açan olaylar

Bursa'da ATM'de soygun dehşeti!

türkiye atm soygunu öldürdüler adana ile ilgili görsel sonucu

ATM soyguncuları güvenlikçiyi öldürdü

İstanbul Kartal'da kanlı soygun: 1 ölü ile ilgili görsel sonucu

 

nakit ve kıymet taşımaclığı hizmetleri-özel güvenlik-şirketler-firmalar-güvenlik ve riskler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
istanbul rize evden eve nakliyat