Advert

ÖZ-İŞ Sendikası Gaziantep İl Başkanı Ömer Faruk ALBAYRAK Özel Güvenlik Günü ve Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

ÖZ-İŞ Sendikası Gaziantep İl Başkanı ömer Faruk ALBAYRAK Özel Güvenlik Günü ve Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

ÖZ-İŞ Sendikası Gaziantep İl Başkanı  Ömer Faruk ALBAYRAK Özel Güvenlik Günü ve Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
ÖZ-İŞ Sendikası Gaziantep il Başkanı Ömer Faruk ALBAYRAK Özel Güvenlik Günü ve Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Yayınlanan mesajda;

Özel Güvenlik Kanunu 5188’in 26 Haziran 2004 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiği gün olan 26 Haziran’ın Özel Güvenlik Görevlilerinin 5188 sayılı kanun ile Meslek hayatına başlaması nedeni ile  Ülkemizde 13 yıldır görev yapan Özel Güvenlik Görevlilerinin Özel Güvenlik Gününü ve haftasını kutadı. İl başkanımız ALBAYRAK  güvenlik yasasının 26.06.2004 yılında 5188 sayılı kanunla yasal çerçeveye kavuşan Özel Güvenlik Görevlileri toplumun her alanında huzur ve güvenin sağlanması için 24 saat görev yapmaktadır, Halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması gibi kutsal bir görevi yerine getiren özel güvenlik görevlileri hak ettikleri toplumsal saygınlığı kazanmalıdırlar.

Polis ve Jandarma ya yardımcı olarak kolluk görevini yerine getiren özel güvenlik görevlileri görevleri başında hayatını kaybedenler kanunlar nezdinde ŞEHİT, yaralananlar ise GAZİ sayılmalıdırlar.

Büyük fedakarlık, sabır, cesaret ve kahramanlıkla görev alanlarımızda aziz milletimizin barış ve emniyet içinde yaşaması için üstün bir görev anlayışı ile hizmet veren tüm özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımızın ortaya koyduğu başarı hepimizi gururlandırmaktadır.

Unutulmamalıdır ki toplumsal yaşamın her alanında görev yapan özel güvenlik görevlileri BEŞİKTEN MEZARA deyimiyle her alanda görev yapmakta ve yaşantımızİn bir parçası haline gelmiştir.

UNUTULMAMALI Kİ!

Güvenlik varlığı HİSSEDİLMEZ

Yokluğu ise ÖLDÜRÜR.

FB_IMG_1498254576298.jpg

5188 sayılı içi boş olan özel güvenlik yasasının biran önce düzenlenerek özlük ve kanuni haklarının verilmesi gerekmektedir.

Canı pahasına fedakarca görev yapan özel güvenlik görevlilerinin yılda bir defa hatırlanması ve hak ettikleri itibarı kazanmaları için ÖZ-İŞ SENDİKASI  olarak 26 Haziran gününü “Özel Güvenlik” günü ve aynı haftayı “Özel Güvenlik” haftası olarak kutluyoruz.

özel güvenlik haftası-özel güvenlik günü-5188 sayılı kanun haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
istanbul rize evden eve nakliyat