Advert

En Güzel İğne Oyaları Modelleri

En Güzel İğne Oyaları Modelleri

Geçmişten günümüze kadar temelleri geçmişe dayanan el sanatları, her dönem ve her yüzyılda her medeniyete göre değişiklik göstermiştir. Her medeniyetten kalma bir el sanatı mutlaka mevcuttur. Yıllardır evimizin her köşesinde kullanmaya  alıştığımız dantellerin yerini, artık iğne oyaları almaya başladı.

En güzel iğne oyaları ile yüzlerce model yapmak mümkündür. Çeyiz hazırlığında olan genç kızlar, modern görünümlü modelleri daha çok tercih ediyor. Herkesin çeyizinde olmazsa olmazlardan olan iğne oyaları, muhteşem örnekleri ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Türk kültüründe çeyizin yeri ayrıdır. Genç kızlar, çeyiz hazırlığı yaparken mutlaka en güzel iğne oyaları modellerine yer verirler.

İğne Oyası Hangi Alanlar da Kullanılmaktadır

İğne oyalarının kullanım alanları son zamanlarda artmıştır. Hayal gücü gelişmiş olan bayanlar, her sene bir model çıkarıyor ve birbirinden şık ve zarif modelleri ile göz dolduruyorEn güzel iğne oyaları ile yazma, havlu kenarı ve teşbih başlığı gibi alanlarda kullanarak modern bir görüntü elde edebilirsiniz. İğne oyası ile yapılan modelleri genel anlam da damat bohçası hazırlığı yapılırken damadın yakınlarına yazma ya da havlu koyacağınız zamanlarda kullanılabilir, ayrıca çeyizlerde, yeni ev almış ve evini sıfırdan dizayn eden birçok kişinin evlerini süslemek amacıyla aksesuar ya da havlulara en güzel iğne oyaları modellerini yaparak farklılık yaratmanız mümkündür.

İğne Oyası Yapılışı

 Birçok örgü tekniği kullanılarak iğne ile yapılan el işidir iğne oyası. Düğüm ve zürafa yöntemi başta olmak üzere, birçok tekniği uygulayarak en güzel iğne oyalarıyapmanız mümkündür. İğne oyası yapmak, büyük sabır ve emek gerektiren bir iştir. Mahareti olan bayanlar kolayca kavrayarak birçok model yapabilir. Ama beceriksiz kişilerde ya satın alır, ya da yakınlarına ördürerek çeyizlerde ya da evlerinde rahatlıkla kullanabilirler. İğne oyası modellerini öğrenmek artık hiç te zor değil, internette var olan çeşitli video kanalları ve bloklar sayesin de yapılışları adım adım anlatılan en güzel iğne oyaları modellerini öğrenmeniz artık kolaylaşıyor.

En Güzel İğne Oyası Modelleri

Bayanların çoğu iğne oyalarını hobi amaçlı yapmaktadır bu sayede bir şeylerle uğraşarak hem sıkılmadan zaman geçirmek, hem de terapi amaçlı bir iş olarak stresten uzak durmanızı sağlar. Bazı bayanlarda zor olan hayat şartlarının karşısında, ev ekonomisine fayda sağlamak amacı ile en güzel iğne oyaları modellerini örerek kazanç sağlayabilirler. Hobi amaçlı başladığınız bir durumu, daha sonra paraya çevirebilirsiniz. Tuhafiyelerle anlaşarak, onlara da belli bir komisyon verme şartı ile örmüş olduğunuz en güzel iğne oyaları modellerini koyarak para kazanabilirler.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
istanbul rize evden eve nakliyat