Advert

FETÖ Sendikasına üye oldukları gerekçesi ile kimlikleri iptal edilen özel güvenlikler yardım istiyor

Antalya Havalimanın'da çalışan 306'a yakın özel güvenlik görevlileri geriye dönük haklarını almak için ücretsiz avukat desteği sunduklarını iddia eden PAK-İŞ Sendikasına üye oldukları gerekçesi ile işten çıkartılarak kimlikleri iptal edilmişti

FETÖ Sendikasına üye oldukları gerekçesi ile kimlikleri iptal edilen özel güvenlikler yardım istiyor

Antalya Havalimanın'da çalışan 306'a yakın özel güvenlik görevlileri geriye dönük haklarını almak için ücretsiz avukat desteği sunduklarını iddia eden PAK-İŞ Sendikasına üye oldukları gerekçesi ile işten çıkartılarak kimlikleri iptal edilmişti.Savcılıktan temiz kağıdı alan ve haklarında FETÖ/PDY Terör örgütüne üye olmadıkları anlaşılan çoğu özel güvenlik görevlisi kimliklerini geri almak için çalmadık kapı bırakmadı.

Konu ile ilgili açıklama yapan özel güvenlik görevlileri;Böyle bir alçak terör örgütünün sendikası olduğunu bilemezdik bizler sadece geriye dönük haklarımızı almak için sendikaya üye olduk bunun sonuncunda çoğu arkadaşımız magdur olarak hayatları değişti.Yetkililerden bir çözüm bekliyoruz yüzlerce aile mağdur durumda dediler.

Hatırlanacağı üzere özel güvenlikler Antalya Valiliği önünde toplanarak;Aileleriyle, çoluk çocuğuyla birlikte binlerce kişilik bir nüfusu sokağa atılması, açlığa terk edilmesi, suçlu gibi gösterilip toplumun önüne atılması kabul edilemez. Antalya Valiliği ve Antalya Emniyet Müdürlüğü’ne itiraz dilekçelerimizi verdikten sonra konuyu toplu olarak mahkemeye taşıyacağız” dedi. Konuyla ilgili yorum yapan Avukat Ali Aktaş da, “300 güvenlikçi tazminatsız olarak işten çıkartıldı. İş Kanunu da mı askıya alındı? Nerede bu insanların tazminatları? İşçi sendikasına üye oldular diye insanları işten çıkartacaksanız tazminatlarını da ödemelisiniz. İşten atılanlar arasında geçmişte 1 günlük sendika üyesi olan bile varmış. İşyeriniz size bir SMS gönderiyor ve ‘terör örgütü üyesi’ olduğunuzu ifade ediyor. Ne soruşturma var, ne de savunma” diye tepki göstermişti.

 

sendika-fetö-soruşturması-kimlik iptali-antalya-havalimanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Özel Güvenlik Yasası'nın Yasalaşması Lazım Dedi
istanbul rize evden eve nakliyat