Advert

TEM Şube Müdürü konuşmasında, turizmcilere sezon içerisinde özel güvenlik görevlileri çalıştırmaları önerisinde bulundu.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde TEM ekipleri, turizmcilere yönelik terör ve terör olayları hakkında bilgilendirme semineri düzenledi

TEM Şube Müdürü konuşmasında, turizmcilere sezon içerisinde özel güvenlik görevlileri çalıştırmaları önerisinde bulundu.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde turizmcilere yönelik, terör ve terör olayları hakkında bilgilendirme semineri düzenlendi.

Muğla Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ekiplerince, Bodrum Ticaret Odası (BODTO) toplantı salonunda gerçekleştirilen seminere, seyahat acenteleri, tur operatörleri ve turizm dernekleri katıldı.

Seminere, Muğla Terörle Mücadele Şube Müdürü Zafer Duymuş, Muğla Emniyet Müdürlüğünde görevli bomba imha uzmanı Süleyman Yılmaz ve Bodrum Emniyet Müdürlüğünde görevli bomba imha uzmanı Nail Yıldırım katıldı.

TEM Şube Müdürü Duymuş, burada yaptığı konuşmada, turizmcilere sezon içerisinde özel güvenlik görevlileri çalıştırmaları önerisinde bulundu.

İşletmelerde mutlaka güvenlik kamerası bulunması gerektiğini ifade eden Duymuş, "Bizim MOBESE kameralarımız var ancak güvenlik kameraları çok işimize yarıyor. Otelde çalışan kişilerin daha duyarlı olmasını ve şüphelendiği her şeyi otel yetkililerine ve bize bildirmesini istiyoruz." dedi.

15 Temmuz darbe girişimi öncesinde ve sonrasındaki terör faaliyetlerine de değinen Duymuş, şunları kaydetti:

"Bu süreçten önce Muğla TEM ve ilçelerdeki büro amirlikleri olarak yılda ortalama 15-20 olaya müdahale edilmiştir. 15 Temmuz'dan sonra ise Muğla'da terör sayısı iki binden fazla. 2017 yılı içerisinde de ağırlıklı olarak FETÖ olaylarına müdahale ediyoruz ama diğer terör örgütleriyle de mücadele ediyoruz. Onlar da azımsanmayacak kadar çok. Özellikle PKK ile mücadelemiz sürüyor. Biz operasyonlarımıza da devam ediyoruz."

Bomba imha uzmanı Nail Yıldırım ise ilçede yaşanan terör olayları ve müdahale edilen şüpheli paket sayıları hakkında katılımcılara bilgi verdi.

özel güvenlik haber-bodrum haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Özel Güvenlik Yasası'nın Yasalaşması Lazım Dedi
istanbul rize evden eve nakliyat