Advert

Köy Çocuklarının Yüzünü "Özel Güvenlik Aylin Abla" Güldürüyor

Van'da bir yurtta özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Aylin Koç, sosyal medyadan başlattığı kampanya ile köy çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayarak onların sinema, tiyatro ve konser gibi sosyal etkinliklere katılmasını sağlıyorGüvenlik görevlisi Koç:"Çalışma saatlerim dışındaki zamanımı öğrencilere harcıyorum. Bu çalışmayı sadece yardım için değil, onları mutlu edebilmek, yüzlerinin güldüğünü görebilmek için yapıyoruz. Sonuçta çocuklar bizim yarınlarımız, geleceğimiz" Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Şakar:"Toplumumuzda böyle insanların ve fedakarlıkların artmasını gönülden istiyoruz. Biz de Aylin ile bir ekip kurup, köylerde ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitime kazandırılmasına destek olmak istiyoruz"

Köy Çocuklarının Yüzünü

Van'da bir yurtta özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Aylin Koç, sosyal medyadan başlattığı kampanya ile köy çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayarak onların sinema, tiyatro ve konser gibi sosyal etkinliklere katılmasını sağlıyor.

Babasının mesleği nedeniyle 5 yaşındayken Van'dan ayrılan Koç, 2011 yılında memleketine döndükten 2 yıl sonra Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Melikşah Kız Öğrenci Yurdunda özel güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başladı.

Kısa sürede buradaki öğrencilerin sevgisini kazanan Koç, kırsaldaki öğrencilere yardım edebilmek için sosyal medyadan "Umutlu Yarınlar" projesini hayata geçirdi.

 

Koç, proje ile köy çocuklarının kırtasiye, mont ve ayakkabı gibi ihtiyaçlarını karşılayarak, onların sinema, tiyatro ve konser gibi sosyal etkinliklere katılmasını sağladı.

Aldığı malzemeleri nöbetlerinden arta kalan zamanlarda kendisine destek veren iş arkadaşları ve yurt yöneticileriyle kırsaldaki öğrencilere dağıtan Koç, onlarla oyunlar oynadı.

- "Yorgunluğumu öğrencilerin sevgisiyle atıyorum"

Aylin Koç, AA muhabirine, yaptığı işin yorgunluğunu öğrencilerin kendisine gösterdiği sevgiyle unuttuğunu söyledi.

Projeye başlayalı iki yıl olmasına rağmen çok önemli mesafe aldığını anlatan Koç, şöyle konuştu:

"Çalışma saatlerim dışındaki zamanımı öğrencilere harcıyorum. Bu beni çok mutlu ediyor. Bu çalışmayı sadece yardım için değil, onları mutlu edebilmek, yüzlerinin güldüğünü görebilmek için yapıyoruz. Sonuçta çocuklar bizim yarınlarımız, geleceğimiz. Onların yüzlerini güldürebilmek için elimizden ne gelirse yapmalıyız. Bu çok zor bir şey değil. Bir şeker, balon, ayakkabı ve çanta çocuğun yüzünü gülümsetebilir. Bunu eksik etmeyelim."

Koç, sosyal medyadan kendisine ulaşan öğretmenler aracılığıyla ihtiyaç sahibi çocukları tespit ettiklerini anlattı.

- "Aylin ile ekip kurup çalışacağız"

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Süleyman Şakar da Koç'un yaptığı çalışmalarla gurur duyduklarını ifade etti.

 

Koç'un çocukların sosyal etkinliklere katılmasını sağlamasının önemli olduğunu aktaran Şakar, şu ifadeleri kullandı:

"Güvelik personelimiz Aylin Koç, mesaisinin dışındaki zamanını köylerde öğrencilerin eğitimine harcıyor. Toplumumuzda böyle insanların ve fedakarlıkların artmasını gönülden istiyoruz. Biz de Aylin ile bir ekip kurup, köylerde ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitime kazandırılmasına destek olmak istiyoruz."

özel güvenlik haber-van haberleri-yardım kampanyası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Özel Güvenlik Görevlisi ve Problemli Şahıslar
Özel Güvenlik Görevlisi ve Problemli Şahıslar
Sağlık Bakanlığı Kadroya Geçen Taşeron İşçi Maaş Hesaplama Ekranı Açıldı
Sağlık Bakanlığı Kadroya Geçen Taşeron İşçi Maaş Hesaplama Ekranı Açıldı
istanbul rize evden eve nakliyat