Advert

Ege Üniversitesinde 220 Özel Güvenlik Yüksek Aidat Sebebi ile Güvenlik-İş Sendikasından İstifa Etti

Ege Üniversitesinde çalışan 270 Özel Güvenlik görevlisinden yaklaşık 220 kişi üyesi oluğu Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikasının aidat kesintisine tepki göstererek sendikadan toplu olarak istifa etti.

Ege Üniversitesinde  220 Özel Güvenlik Yüksek Aidat Sebebi ile Güvenlik-İş Sendikasından İstifa Etti

Ege Üniversitesinde çalışan 270 Özel Güvenlik görevlisinden yaklaşık 220 kişi üyesi oluğu Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikasının yüksek aidat kesintisine tepki göstererek sendikadan toplu olarak istifa etti.

Özel güvenlik sektöründe kurulan sendikalar arasında yüksek aidat kesintileri ile gündeme gelen Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikasında bir çok kurum aynı sebebler yüzünden istifa ederken,üyelerin yüksek aidat kesintisine itiraz talebi bir türlü çözümlenemiyor.

Üyeler ile karşı karşıya kalan sendika üyelerin talebini bir çok kurumda olduğu gibi Ege üniversitesinde de geri çevirince istifalar kaçınılmaz oldu.Ayrıca üyeler mobing uygulandığı ve bu durum karşısında sendikanın ilgilenmediği iddiasıda istifaları getiren nedenlerden biri oldu.

İş kolları üzerinde kurulan özel güvenlik sendikaları,toplu iş sözleşmesinde pazarlık payı bulunmazken çıkan toplu iş sözleşmesi kararları yüksek hakem heyeti tarafından karara bağlanıyor.Alınan tüm zam oranları tüm sendikalar için aynı iken konfederasyona bağlı sendikalar arasında aidat farklılıkları göze çarpıyor.

Yapmış olduğumuz araştırmada kurulan sendikalar arasında En yüksek aidat kesen Türk-İş Konfederasyonu'na bağlı Güvenlik-İş Sendikası olurken En az aidat kesintisi DİSK Konfederasyonu'na bağlı Güvenlik-Sen oluşturuyor.

Aynı iş kolları üzerinde kurulan sendikalar arasında en yüksek aidat ücreti alan Güvenlik ve Savunma İşçileri sendikası bu konuda dikkat çekiyor.

ege üniversitesi özel güvenlik-sendika güvenlik-iş sendikası-yüksek aidat-istifa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
istanbul rize evden eve nakliyat