Advert

Bodromu Sendikaya Astım Diyen Serdar Arslan Tekrar Güvenlik-Sen Sendikasının Genel Başkanlığa Seçildi

Bodromu Sendikaya Astım Diyen Serdar Arslan Tekrar Güvenlik-Sen Sendikasının Başkanlığa Seçildi.Özel Güvenlik görevlisi işçisi kadar maaş aldığını ve bu mücadelinin rant ve koltuk sevdası olmadığını dile getiren Arslan Yeniden Genel Başkanlığa Şeçildi.

Bodromu Sendikaya Astım Diyen Serdar Arslan Tekrar  Güvenlik-Sen Sendikasının Genel Başkanlığa Seçildi

Disk Konfederasyonu'na Bağlı Güvenlik-Sen 9 Nisan pazar günü olağan genel kurulunu yaptı.Olağan genel kurula 310 delege katılırken iki aday başkanlık için yarıştı. Şeçim sonuçları sonrası Güvenlik-Sen Genel Genel Başkanı Serdar Arslan 219 oy alarak Genel Başkan oldu.

 

 

Olağan Genel kurulu sonrası tekrar başkanlığa şeçilen Arslan konuşmasında;

 

 Bodromu Sendikaya Astım bizlerin amacı sendikal mücadele üzerinden rant kurmak ve bu ranttan nemalanmak değil özel güvenlik işçisinin haklarını her alanda savunmaktır,Bizler 4 yıl öncesinde başladığımız bu zorlu ve çetin yolda başarılmaz denenin peşinden gittik. Taşeron işçi sendikası olmak kolay değil denilirken, beş bin özel güvenlik işçisini örgütleyerek, konfederasyonumuza bağlı sendikalar arasından 5 yetkili sendikadan biri olarak Türkiye’nin dört bir bölgesinde TİS süreçlerini başlattık ve bununla birlikte ilk toplu iş sözleşmelerimizi gerçekleştirdik. Taşeron işçilerine adeta köleliğin reva görüldüğü bu sistemde bizler, devletin bize dayattığı mevcut toplu iş sözleşmelerini biz işçilere karşı oynanan bir orta oyunu olarak niteledik. Bizlere sunulan bu toplu iş sözleşmeleri ile de yetinmeyip, en temel hakkımız olan özgür ve demokratik toplu iş sözleşme mücadelemizi de, iş yerlerinde ihale süreçlerine müdahil olarak geleceğimizi patronların iki dudağına bırakmamak için direndik. Kısacası arkadaşlar bugüne kadar emeğimiz ve çocuklarımızın geleceği için mücadeleyi örgütledik ve yarında bu mücadeleyi örgütleyeceğimize dair inancımızdan da asla taviz vermedik.

Benim de içinde bulunduğum, özel güvenlik işçileri olarak 4 yıl öncesinde bu kıvılcımı çaktığımızda sadece 7 kişiydik, şu an bugün Türkiye’nin dört bir yanında 30’u aşkın işyerinde örgütlü ve yetkili sendika konumundayız. Bizler bugüne kadar sadece kendi üyelerimizin sorunları ile değil aynı iş kolunda yer aldığımız farklı sendika üyesi özel güvenlik emekçisi arkadaşlarımızın sorunları ile de yakinen ilgilendik. Çünkü biz bir bütünüz ve bunun farkındayız. Bizi kimliğimizden, inancımızdan ve görüşümüzden dolayı ayırmak isteyenlere karşı tek bir kimliğimiz ile mücadele ettik. Bu kimlikte alın terimizdir, emeğimizdir.

Elbette ki başarının kaynağında iyi bir ekip ruhu yatmaktadır. Bu ekip ruhunu yaşatan şeyin kendisi de hiç şüphesiz ki özel güvenlik işçilerine ait yeni bir mücadele ve yeni bir sendika anlayışının yaratılmasındaki inançtır.

Mücadeleci ve demokratik bir sınıf mücadelesini hayata geçirmeye çalışırken de özellikle güvencesizliğin bizlere zorla dayatıldığı, emeğimizin değersizleştirildiği bir dönemde sınıf dayanışmanın çok önemli bir yerde durduğunu söylemeliyim. Referandum süreci ve öncesi ile  birlikte  bütün bir toplumun kamplaştırıldığı bir dönemden geçerken toplumu birleştiren yegane yolun sınıf mücadelesi zemininde birleşmek olduğunu söylemek ve bunu hayata geçirmek, DİSK’in ve onun bileşeni olan sendikamız Güvenlik-Sen’in boynunun borcudur. Bu tarihsel misyonumuza paralel olarak biz özel güvenlik işçilerinin sermaye tarafından hukuksuzluğun birer maşası olarak kullanılmasının önüne geçilmesi bizim için hayati bir önem taşımaktadır. Tıpkı bizlere tarih olacaklar dayatmalarına karşı, Tarih olmaya değil tarih yazmaya geliyoruz dediğimiz günlerde ki gibi mücadelemizi hukuksuzluğa maşa olmayacağız adı altında ileriye taşıyacağımıza siz değerli yol arkadaşlarımıza bir kez daha vurgulamak istiyorum.

Emeğin her alanda örgütlü bir mücadeleye dönüşmesinin gerekliğini savunan sendikamız Güvenlik-Sen unutmayalım ki biz özel güvenlik işçileri adına ilklerin sendikası olma yolunda bugüne kadar emin adımlarla ilerledi.

 Emeğinin hakkı için ilk belediye işgalini gerçekleştiren de, bizleri diğer emekçi arkadaşlarımıza karşı birer baskı aracı olarak öne süren anlayışa karşı da tüm iş yerlerinde örgütlü itirazı sergileyen ilk özel güvenlik işçileri sendikası olduk. Diğer sınıf kardeşlerimizin sorununu kendi sorunumuz olarak bilip gece gündüz dinlemeden işçi sınıfının birliği ve kardeşliği için mücadelemizi sürdürdük. Biz özel güvenlik emekçilerine reva görüle hukuksuzluklara karşıda gün geldi hep bir ağızdan ‘’ KORKMA CESUR OL GÜVENLİK SEN YANINDA’’ dedik.

Unutmayalım ki arkadaşlar mücadele bir bütündür ve kesintisiz bir şekilde devam etmesi emeğimizin hakları için bizler adına hayati bir öneme sahiptir. Benimde içinde bulunduğum süreçte bizler bugüne kadar bu mücadeleyi bir bütün olarak sürdürdük, bugünden sonrada bir bütün içinde kesintisiz olarak mücadeleyi sürdüreceğimize sizlere söz veriyoruz.

Bu inanç ve karar doğrultusunda yeni dönem de sizlerin iradesini ve kararını yansıtmak adına bir kez daha sendikamızın yönetimine aday olarak;

Sendikamızın bugün ki mevcut üyesi sayısını ileriye taşıyarak, sendikamızı Ülkenin dört bir tarafında özel güvenlik emekçilerinin yegâne gücü olabilmesinin sözünü veriyoruz.

Toplu iş sözleşmesi süreçlerinin de ötesine geçerek iş yerlerimizde her türlü sosyal haklarımız için mücadele etme sözü veriyoruz

Yeni dönem de sendikamız bünyesinde kurulacak kreş ve dayanışma dersleri ile iş yeri dışında ki sorunlarımıza da örgütlü bir şekilde müdahale etmenin sözünü veriyoruz

İşçilerimiz adına tüm örgütlü olduğumuz iş yerlerinde emek okullarını hayata geçirerek, bilinçli ve kararlı bir işçi sınıfı oluşturulmasının sözünü veriyoruz

 Demokratik karar alımının ve katılımın sağlanması için, açık ve şeffaf bir sendika için ve mücadeleyi daha fazla ön plana çıkarabilmek için İş yerlerimizde sendika komitelerini ve konseylerini inşa edeceğimizin sözünü veriyoruz

 

sendika-guvenliksen-baskanlık secimi-genel kurul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Özel Güvenlik Yasası'nın Yasalaşması Lazım Dedi
istanbul rize evden eve nakliyat