Advert

Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2. Toplantısını Yaptı: Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?

2017 yılında uygulanacak olan asgari ücretin belirlenmesi için geçtiğimiz hafta Salı günü başlayan toplantı maratonu bugün saat 11’de gerçekleştirilen 2. toplantı ile devam ediyor. Salı günü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda bir araya gelen işçi ve işveren temsilcileri, bugün işçi tarafının temsilcisi konumunda olan Türk- İş’in ev sahipliğinde bir araya geldi.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2. Toplantısını Yaptı: Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?

2017 yılında uygulanacak olan asgari ücretin belirlenmesi için geçtiğimiz hafta Salı günü başlayan toplantı maratonu bugün saat 11’de gerçekleştirilen 2. toplantı ile devam ediyor. Salı günü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda bir araya gelen işçi ve işveren temsilcileri, bugün işçi tarafının temsilcisi konumunda olan Türk- İş’in ev sahipliğinde bir araya geldi.

Bugün ki toplantıya katılmayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, asgari ücretgörüşmelerine binaen yaptığı değerlendirmede; bakanlık olarak kendilerinin hakem statüsünde bulunduklarını ve her iki tarafı da mağdur etmemeye çalıştıklarını belirtti.

İstenilen Düzeyde Artış Yapmak Bugünkü Şartlarda Mümkün Değil!

Bugün işçi tarafının temsilcisi konumunda bulunan Türk- İş’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı, gelecek hafta işveren temsilcisi TİSK ev sahipliğinde yapılacak.

İşçi kesiminin taleplerinin de işveren temsilcilerinin taleplerinin de görüşüldüğünü ve titizlikle değerlendirildiğini belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, hükümet olarak hakemlik statüsünde bulunduklarını ve her iki tarafından da haklarını gözetmek durumunda olduklarını ifade etti.

Geçtiğimiz hafta bakanlığın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya her iki tarafında çok farklı talepler ile katıldığını belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu; işverenlerin geçtiğimiz sene yapılan yüzde 30’a varan zam nedeniyle bu sene zam yapılmamasını arzuladıklarını ifade etti. İşçi tarafının ise talebinin bin 600 Türk Lirası olduğunu belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu; ancak global ölçekte içinden geçilen durum göz önüne alındığında arzu edilenin verilebilmesinin bugün için çok mümkün görünmediğini deklare etti. Bu açıklamanın ardından, işçilerin asgari ücretin bin 600 Türk Lirası tutarında olması isteğinin bu sene için gerçekleşmeyeceği yorumları yapılmaya başlandı.

asgari-ucret-artıs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
istanbul rize evden eve nakliyat