Advert

Taşeron İşçiler Olarak; Önceliğimiz kadro değil vatandır.

Zor günlerden geçtiğimiz bir dönemde bizler taşeron işçileri olarak Devletimizin bölünmez bütünlüğünün korunması adına üzerimize düşeni sonuna kadar yapmaya hazır ve nazırız.

Taşeron İşçiler Olarak; Önceliğimiz kadro değil vatandır.

Yıllardır bekletilmemize rağmen, yıllardır sözlerin tutulmamasına rağmen ve yıllardır üvey evlat muamelesi görmemize rağmen taşeron işçileri olarak her Türk vatandaşı gibi bizlerde sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Ülkemiz üzerinde oynanan bu pis oyunun bozulması için üzerimize düşün ne varsa KAMU KURUM VE KURULUŞLARI ÇALIŞANLARI olarak bizlere başvurulması halinde tüm bildiklerimizle yapabileceklerimizle Devletimizin emrindeyiz.

 

Kamu da taşeron sistemi kendi kendini yok etme arifesine gelmiştir hatta geçiyordur. Bu sistemin taşeron işçilerini maddi ve manevi yeterince yıprattığı ve kamuya bir faydası olmadığı artık gün gibi ortadadır. Hükümet bu konuda ki girişimlerini artık somut bir şekilde en kısa sürede ortaya koyması ve bu sorunu çözmesi gerekmektedir. At izinin it izine karıştığı bir dönemden geçtiğimiz gerçeğinin farkındayız ama olağan üstü durumlarda radikal kararlar alınmadan süreci atlatmakta başka yanlışları beraberinde getirebilir. Sayısı 720.000’den fazla olan taşeron işçilerinin araştırılmasının yapıldığını biliyoruz duyuyoruz, kamunun hizmet, teknik işlerini yapan bir nevi kamunun bel kemiği olan taşeron işçilerinin taşeron sıfatının ortadan kaldırılıp daimi kamu personeli olması büyük önem arz etmektedir. Kamunun hemen hemen her kurumuna sirayet eden paralel yapı üyeleriyle iş güvencesi olmadan bir taşeron işçisi mücadele edemeyebilir kendisini güvende hissetmeyebilir. Bir örnek verecek olursak bir kamu kurumunda bir amir darbe gecesi şüpheli bir şekilde hareket ediyor durum polise bildiriliyor sonrasında bu amir ihbar eden kişiyi bulmak adına taşeron işçilerine tutanaklar tutuyor baskı uyguluyor ve bu taşeron işçisi arkadaşlarımız öz güvenini yitiriyor.

Bizlerin derdi kesinlikle bu durumdan istifade edip nemalanmak değildir. Devletimize yardımcı olmak adına neler yapabilirizdir ve bunları yaparken yaşadığımız sıkıntıları dile getirmektir. Başında da dediğimiz gibi önceliğimiz VATANIMIZDIR kadro sonraki meseledir. Tüm taşeron işçisi arkadaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz belki sıkıntılar yaşayacaklardır belki de işlerinden olacaklardır ama bu konuda üzerimize düşeni yapmak zorundayız… Haklı her zaman kazanır…….


Tüm taşeron işçisi arkadaşlarımızın en kısa sürede kadro almasını canı gönülden istiyoruz ve bunu DEVLETİMİZDEN talep ediyoruz.
Selam ve saygılarımızla.

Sedat TUGAN.
Güvenlik-İş Sendikası İçanadolu Bölge Bşk.
Kamu Taşeron İşçileri Platformu Kurucusu.

 

 
taşeron işçi kadro devlet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
(GÜSOD) Başkanı Murat KÖSEREİSOĞLU,Özel Güvenlik Görevlilerinin'' Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Haftası'nı''Kutladı.
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
Türk-İş Bastırıyor,85 bin KİT Çalışanı İçin Kadro Hazırlığı
istanbul rize evden eve nakliyat